11

Kurukahveci Türk Kahvesi 100gr (50 Li Adet) (2 Koli*25)

2.258,00

4 adet stokta

Açıklama

Mehmet Efendi Kurukahveci Türk Kahvesi 100Gr (50 Li adet) (2 KOLİ*25)

– 100 gr özel ambalaj

– Özenle kavrulmuş zengin aroma

– En kaliteli kahve çekirdekleri

– Geleneksel kahve lezzeti

– Kurukahveci Mehmet Efendi tecrübesi

– İşyerinde veya evde verdiğiniz kısa molaların vazgeçilmezi, en keyifli anların içeceği olan Türk kahvesi tek tıkla kapınızda!

– Tadı, kokusu, sunumu ve içimiyle kahve tutkunlarının en çok tükettiği markalardan biri olan Kurukahveci Mehmet Efendi 100 gr ile sizlerle.

– Türk kahvesi bünyeye enerji sağlar, zihni açar. Bu etki tüketiminden kısa bir süre sonra kendini göstermeye başlar ve 8 saat boyunca bünyede etkisi devam eder.

– Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi doğal tatlı, asiditesi yumuşak ve orta- yoğun dokudadır. Kızarmış ekmek, baharat ve çikolata tatlarını barındırır.

– Uygun fiyat avantajları ile Kurukahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi için hemen sipariş verin, siparişinizi adresinize getirelim.

Porsiyon Kafein Miktarı

Bir fincan (65 ml) 60 mg

Türk Kahvesinin Özellikleri;

-Dünyanın en eski kahve pişirme yöntemidir.

-Köpük, kahve ve telveden oluşur.

-Yumuşak ve kadifemsi köpüğü sayesinde damakta en uzun süre tadını devam ettiren kahve türüdür.

-Birkaç dakika şekli bozulmadan kalabilen bu leziz köpüğü sayesinde, uzun süre sıcak kalabilir.

-İnce kenarlı fincanda sunulduğu için, diğer kahve türlerine göre daha yavaş soğur ve böylece daha uzun süren bir kahve keyfi sunar.

-Yoğun şurupsu kıvamı ile ağızdaki lezzet tomurcuklarını aşırı uyararak hafızada yer eder.

-Diğer kahve türlerine göre, daha kıvamlı, yumuşak ve aromatiktir.

-Kendine özgü enfes kokusu ve özel köpüğü ile diğer kahvelerden kolaylıkla ayırt edilebilir.

-Sağlıklıdır çünkü fincanın dibinde biriken telvesi içilmez.

-Sıklıkla içildiği halde, miktar olarak fazla olmadığından şişkinlik yapmaz.

-Diğer kahve türlerine göre, bir içimde daha az kafein içerir.

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

10. yy da Habeşistan’da keşfedilmesi ile başlayan kahve bitkisinin yolculuğu, ününün yayılması ile birlikte dünyanın her yerinde en çok tüketilen içeklerden biri olmasını sağladı.

Geleneksel bir lezzet olan Türk kahvesi keyifli anların vazgeçilmez içeceği olarak hemen hemen her gün tükettiğimiz içeceklerin de başında geliyor.

Peki bol köpüklü bir Türk kahvesi yapmak için neler gerekiyor?

1) Her fincan için bir tatlı kaşığı veya iki çay kaşığı kahveyi cezveye ekleyin. Türk kahvesinin istenilen lezzette olmasının ilk şartı taze kahve kullanımıdır. Bu yüzden paketi yeni veya yakın zamanda açılmış bir kahve paketi tercih etmenizi öneririz.

2) Cezvenize kahve yapacağınız kişi sayısına göre kahve fincanı ile su ekleyin. (1 kişi için 1 fincan su)

3) Arzunuza göre şeker de ilave edebilirsiniz. Sade, orta ve şekerli kahve yapımı için kullanacağınız şeker ölçüleri de aşağıdaki gibidir;

Sade Türk kahvesi yapımı: Kahvesini sade sevenler için 1 tatlı kaşığı kahve ve 1 fincan su ile kahvesini hazırlayabilirsiniz.

Az şekerli Türk kahvesi yapımı: Kahvesini sade sevmeyen ama şekerden de vazgeçemeyenler için 1 tatlı kaşığı kahveye yarım kesme şeker veya yarım çay kaşığı şeker ile az şekerli Türk kahvesi yapabilirsiniz.

Orta Türk Kahvesi Yapımı: Çok şekerli olmasın ama biraz da şekerin tadını alayım diyenler için de 1 tatlı kaşığı kahveye 1 kesme şeker veya 1 çay kaşığı şeker kullanabilirsiniz.

Şekerli Türk Kahvesi Yapımı: Kahvesini şekerli sevenler için de 1 tatlı kaşığı kahveye 2 kesme şeker veya 2 çay kaşığı şeker ile şekerli Türk kahvesini hazırlayabilirsiniz.

4) Kahveniz pişerken hafif kabarıp köpüklenmeye başladığında köpüğü çay kaşığı ile fincanlara eşit derecede pay edip, cezvede kalan kısmı bir süre daha pişirip fincanlara pay edebilirsiniz.

Türk kahvesinin yapılışı ile ilgili en çok merak edilenlerden birisi de Türk kahvesinin pişme süresidir. Kahve makineleri ile ocak başında bekleme kahveyi taşırma gibi dertleriniz olmadan 2-3 dk da kahvenizi hazırlayabilirsiniz. Cezve ile hazırladığınız kahvenin pişirme süresi ise kişiden kişiye farklılık gösterse de ortalama 7-8 dk gibi bir pişme süresi olacaktır.

Türk Kahvesinin Faydaları

– Zihinsel aktivitelerinizi ve hafızanızı güçlendirir
ek enerji vererek sizi uyanık tutar.

– Yemek sonrası sindirime yardımcı olur.

– İçeriğindeki antioksidan ile cildin yaşlanmasını geciktirir.

Ek bilgi

Ağırlık 5000 kg

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.